korfezforum.zforum.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Fink: "Golü Kimin Attığı Değil, Takımın Kazanması Önemli"

YazarMesaj
SaGoPa_KaJMeR
Admin
Admin
SaGoPa_KaJMeR

Rep : 16

Fink: "Golü Kimin Attığı Değil, Takımın Kazanması Önemli" Empty
MesajKonu: Fink: "Golü Kimin Attığı Değil, Takımın Kazanması Önemli"   Fink: "Golü Kimin Attığı Değil, Takımın Kazanması Önemli" Icon_minitimePaz Ağus. 16, 2009 1:57 pm

15.08.2009 11:00

Fun Club Üyelerimiz Cansu Cengiz ve Atakan Şengör sordu, Futbol Takımımız'ın başarılı futbolcusu Michael Fink yanıtladı…

Ben Cansu Cengiz... 11 yaşındayım… Bu sene Büyük Çamlıca Koleji'nde 6. sınıfa gideceğim. En sevdiğim ders matematik. Büyüyünce doktor olmak istiyorum. Kombine kartımız var ve babam İnönü Stadı'ndaki her maça beni de götürüyor. En sevdiğim futbolcular Tello, Holosko ve Bobo… Yavru Kartal Dergisi'nde ise en çok “Mini Mini Kartallar” sayfalarını beğeniyorum.

Ben Atakan Şengör... 11 yaşındayım… Bu sene Anabilim İbrahim İlköğretim Okulu'nda 6. sınıfa gideceğim. Benim en sevdiğim ders ise beden eğitimi. Futbolu çok seviyorum ama basketbol oynuyorum. Anne ve babadan dört nesildir Beşiktaşlıyız. Nüfus kütüğüm bile Beşiktaş… Yavru Kartal Dergisi'nde en çok bulmaca sayfalarını beğeniyorum. Şampiyonluk turu atan Beşiktaşımız'la gururu duyuyorum.

Biz Yavru Kartal Fun Club Üyeleri olarak, Futbol Takımımız'ın tecrübeli ve başarılı futbolcusu Michael Fink'i BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde ziyaret ettik ve çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. İşte futbolcu abimize sorduğumuz sorular ve onun bize verdiği yanıtlar...

Cansu Cengiz: Öncelikle hoş geldiniz. İlk olarak Beşiktaş'ı tercih etmenizin sebebini öğrenebilir miyim?

Michael Fink: Transferim gündeme geldiğinde Fabian Ernst'le konuştum ve kendisi bana çok olumlu şeyler söyledi. Ayrıca Türk arkadaşlarım da vardı, onlar da kesinlikle tavsiye ettiler. Ayrıca Şampiyonlar Ligi'nde oynamak da benim için önemliydi. Beşiktaş büyük bir kulüp olduğu için gelmek istedim.

Atakan Şengör: Futbola başlamanızda kim etkili oldu?

Michael Fink: Abim futbol oynuyordu. Genelde onun antrenmanlarını izliyordum. Bu şekilde futbolu daha çok sevmeye başladım ve ben de oynamak istedim.

Cansu Cengiz: Daha önce Almanya dışında bir ülkede futbol oynadınız mı?

Michael Fink: İlk defa Almanya dışına çıkıyorum. Hep Almanya'da oynadım.

Atakan Şengör: Başarınızın sırrı nedir?

Michael Fink: İyi bir profesyonel olduğumu düşünüyorum. Hem antrenmanlarda hem maçlarda en iyisini yapmayı hedeflerim. Sanırım bu da başarılı olmamı sağlıyor.

Cansu Cengiz: Türkiye'nin en başarılı ve en karizmatik teknik direktörü ile çalışmak nasıl bir duygu?

Michael Fink: Evet, kesinlikle çok güzel bir duygu... Hem çok zeki hem de çok tecrübeli bir hocamız var. Takım ruhuna önem veriyor. Zaten başarılı olmak için bunun gerekli olduğuna inanıyorum.

Atakan Şengör: Sahaya çıkarken bir uğurunuz var mı?

Michael Fink: Özel bir uğurum yok. Ama sahaya sol ayağımla çıkarım.

Cansu Cengiz: Beşiktaş taraftarını nasıl buldunuz?

Michael Fink: Gerçekten çok çılgınlar. Muhteşem olduklarını zaten biliyordum ama Catania ve Fenerbahçe maçlarında da bunu görmüş oldum. Eminim ki, sezon boyunca taraftarlarımız bizim için çok büyük bir itici güç olacak.

Atakan Şengör: Maç esnasında olumsuz tezahüratlardan nasıl etkileniyorsunuz?

Michael Fink: Seyirciler bazı fedakarlıklar yaparak maça geliyorlar. Zaman harcıyorlar, para veriyorlar ve tabii ki takımlarının başarısını görmek istiyorlar. Kötü sonuçlar alındığında doğal olarak tepki verebiliyor tribünler. Bunun futbolun gerçeklerinden biri olduğunu bildiğim için etkilenmiyorum.

Cansu Cengiz: Beşiktaş taraftarı, kısa sürede sizi sevdi. Bunu nasıl başardınız?

Michael Fink: Bu, karşılıklı bir sevgi… Benim de onlara çok büyük sevgi ve saygım var. İlk maçta gol atmam belki onların hoşuna gitmiştir. Umarım hep bu şekilde devam eder.
Atakan Şengör: Deplasman maçları ve antrenmanlar nedeniyle çok yoğun bir programınız var. Özel hayatınıza nasıl vakit ayırıyorsunuz?

Michael Fink: Dediğiniz gibi yoğun bir programımız var. Bu nedenle ailemize ve arkadaşlarımıza fazla vakit ayıramıyoruz. Ancak bu meslek 33-34 yaşlarına kadar yapılıyor. Futbolu bırakana kadar işimizi iyi yapmalıyız. Sonrasında hem ailemize hem de arkadaşlarımıza ayıracağımız daha fazla zamana sahip olacağız.

Cansu Cengiz: Beşiktaş'ta kazanmaktan başka bir hedef yok. Bu sizi maç sırasında baskı ya da stres altında bırakıyor mu?

Michael Fink: Evet, esasında her takımda oynarken bu tip baskılar az çok hissedilir. Biz biraz daha fazla hissedeceğiz. Çünkü geçtiğimiz sezonu iki kupayla kapadık. Bu unvanımızı korumamız lazım. Bunun için de mücadele edeceğiz.

Atakan Şengör: Şampiyon bir takıma geldiniz. Uyum sağlamada takım arkadaşlarınız size destek oldu mu?

Michael Fink: Daha önce de söylediğim gibi takım ruhu gerçekten çok önemli. Beşiktaş'a ilk geldiğim günden itibaren bu ruha şahit oluyorum. Hem hocalarım hem arkadaşlarım hem de tesis çalışanları bana karşı hep dostça yaklaştı. Burada kendimi çok iyi hissediyorum.

Cansu Cengiz: Futbolun sert oynandığı bir ülkeye geldiniz. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Michael Fink: Futbol mesleğinde sertlik, agresiflik oluyor. Ama genelde futbolla uğraşanlarda fair-play vardır. Bizde de futbolun gereği agresiflikler, sertlikler olabilir. Onun haricinde her şey dostça olmalıdır.

Atakan Şengör: 2009-2010 sezonunun ilk golünü attınız. Neler hissettiniz?

Michael Fink: Sezonun ilk golünü atmam çok güzeldi. Takımımın öne geçmesini sağladı bu gol… Ama kazanamadığımız için de üzüldüm. Gol atarak kazanmayı tercih ederdim. Bu arada golün kimin tarafından atıldığı önemli olmadığını belirtmek isterim. Takımımızın kazanması her zaman için daha önemli.

Cansu Cengiz: Şampiyonluklar önümüzdeki sezonlarda da devam edecek mi?

Michael Fink: En büyük hedefimiz, bu sezon da, diğer sezonlarda da şampiyon olmak. Takım ruhunu koruduğumuz sürece bu hedeflerimizde zorlanmayacağımıza inanıyorum.

Atakan Şengör: Türkiye'de bulunmaktan memnun musunuz?

Michael Fink: Evet, çok memnunum. İstanbul, çok güzel bir şehir... Ayrıca ben sıcak havayı da severim. Almanya'da hava, genelde soğuktur
Bu da beni ayrıca mutlu ediyor.

Cansu Cengiz: Sizce Beşiktaş Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olabilir mi?

Michael Fink: Şampiyonlar Ligi, Avrupa'nın en önemli, en köklü ve en başarılı kulüplerinin yer aldığı bir lig. Tabii ki her takım için zor. Şu anda rakiplerimizi bilmiyoruz. Kuralar çekildikten sonra daha net bir şeyler söyleyebiliriz. Tabii ki en büyük hedefimiz Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edip, Beşiktaş'a başarılar kazandırmak.

Atakan Şengör: Sizi en çok mutlu eden şeyler nelerdir?

Michael Fink: Tabii ki, futbol oynamak ve kazanmak… Ayrıca boş zamanlarımda ailemle, köpeklerimle ve arkadaşlarımla olmak, çok güzel ve önemli şeyler.
Cansu Cengiz: Yavru Kartallar'a neler söylemek istersiniz?

Michael Fink: Sizlerle ve arkadaşlarınızla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Okulunuzdan kalan zamanlarda ailelerinizle maçlara gelip bizi desteklemeye devam etmenizi istiyorum.

Atakan Şengör: İlerleyen senelerde kendinize nasıl bir gelecek planlıyorsunuz?

Michael Fink: Esasında şimdiden çok fazla öngörüm yok. Amacım önümüzdeki senelerde de futbolu başarılı bir şekilde oynamak. Futbolu bırakmaya yakın artık plan yapmaya başlarım.

Cansu Cengiz - Atakan Şengör: Teşekkür eder, başarılar dileriz.
https://korfezforum.yetkin-forum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» ALEX: "KUPA BİZİM İÇİN ÖNEMLİ"
» çok güzel bi oyun bakalım kimin mouse kontrolü daha fazlaymış..
» "Carlos bir tanedir"